GroenLinks Brabant gaat voor eerste collegedeelname ooit

Met een sterk vernieuwde kandidatenlijst voor Provinciale Staten gaat GroenLinks de verkiezingen in met als hoofddoel zitting in de Gedeputeerde Staten. Met Tom Ludwig (29), Jade van der Linden (21) en Michiel Philippart (30) komen er minimaal drie nieuwe gezichten in de nieuwe Statenfractie.

,,Het is een prachtige mix van jong en oud, ervaren en leergierig”, benadrukt een opgewekte lijsttrekker Hagar Roijackers, die de komende maanden volle bak campagne gaat voeren door heel Noord-Brabant. ,,GroenLinks gaat groter worden dan ooit. Hierdoor ligt het voor de hand dat wij via het provinciaal bestuur Brabant daadwerkelijk gaan veranderen. Dat is ons doel met ons prachtige verkiezingsprogramma.” 

Statenlid Anne van Diemen, Bart Verkade, Daisy Petrona en Nicky van Wanrooij completeren de lijst tot en met nummer 8 en maken eveneens kans om in de Provinciale Staten te komen gelet op de peilingen. Huidig Statenlid Patricia Brunklaus en Nelleke van Wijk vervolmaken de top-10.

Tijdens de algemene ledenvergadering werd naast de kandidatenlijst ook het verkiezingsprogramma vastgesteld. In totaal dienden de leden meer dan honderd amendementen in, waarvan een groot deel de goedkeuring van de aanwezigen kon wegdragen. ,,Het is een ijzersterk programma om onze provincie duurzaam te veranderen. Wij gaan ons hard maken voor een gezondere en leefbaardere omgeving, waar niet alleen welvaart, maar ook het welzijn telt”, zei Roijackers na afloop. ,,Het is tijd voor GroenLinks in ons prachtig Brabant.”

De volledige kandidatenlijst:

1. Hagar Roijackers ('s-Hertogenbosch) – al eerder gekozen
2. Tom Ludwig ('s-Hertogenbosch)
3. Jade van der Linden (Ravenstein)
4. Michiel Philippart (Eindhoven)
5. Anne van Diemen-Vereijken (Cuijk)
6. Bart Verkade (Woudrichem)
7. Daisy Petrona (Uden)
8. Nicky van Wanrooij (Tilburg)
9. Patricia Brunklaus (Raamsdonk)
10. Nelleke van Wijk (Oisterwijk)
11. Nicole des Bouvrie (Nuenen)
12. Geert Verhoeven (Tilburg)
13. Aron de Hoop (Stampersgat)
14. Michel Lintermans (Deurne)
15. Frits ten Cate (Heusden)
16. Karin Sprik (Vught)
17. Annette Gepkens (Roosendaal)
18. Simon Jacobs (Etten-Leur)
19. Wieke Bonthuis (Breda)
20. Peter Bakker (Breda)
21. Thomas Tuerlings (Helmond)
22. Andrew Harijgens (Bergen op Zoom)
23. Klaar Koenraad (Roosendaal)
24. Dolf Warris (Oss)
25. Samir Toub (Eindhoven)
26. Yfke Froentjes (Bergeijk)
27. Willem-Jan van der Zanden (Oosterhout)
28. Ellen Neelen (Heesch)
29. Rob van Otterdijk (Geldrop-Mierlo)
30. Moon Fung Fong (Tilburg)
31. Martha Wisse ('s-Hertogenbosch)
32. Louis Laros (Loon op Zand)
33. Sam Goossens (Sint-Michielsgestel)
34. Anja van den Einden (Boxtel)
35. Daan van den Broek (Eersel)
36. René Vonk ('s-Hertogenbosch)
37. Adrienne Verschuren (Haaren)
38. Toine van de Ven (Vught)
39. Kevin van Oort (Geertruidenberg)
40. Dilek Odabasi (Waalwijk)
41. Hetty Tindemans-van Tent (Valkenswaard)
42. Mario Jacobs (Tilburg)
43. Ufuk Kâhya ('s-Hertogenbosch)
44. Renate Richters (Eindhoven)
45. Arno Uijlenhoet (Rosmalen)
46. Antoinette Maas (Helmond)
47. Selçuk Akinci (Breda)
48. Frans Kapteijns (Oisterwijk)
49. Karin van den Berg (Hooge Zwaluwe)
50. Paul Smeulders ('s-Hertogenbosch)