Gedeputeerde Staten wil de Philharmonie Zuid een half miljoen euro minder subsidie geven per jaar. GroenLinks Brabant vind dit schokkend. Zeker omdat Philharmonie Zuid pas in juli op de hoogte werd gebracht, evenals de Provincie Limburg. Jaren is gewerkt aan de integratie van de twee orkesten en nu hangt hen plotsklaps een forse bezuiniging vanaf 2018 boven het hoofd.

Bezuiniging in 2018 in werking

Gedeputeerde Staten wil de korting in 2018 al toepassen. Een ondoenlijke opgave vindt GroenLinks Brabant. Theaters zijn geboekt, optredens vastgelegd en andere verplichtingen zijn al aangegaan. Als deze bezuiniging binnen een half jaar doorgevoerd moet worden zal dat grote financiële gevolgen hebben. GroenLinks Brabant wil van Gedeputeerde Swinkels (SP) weten of hij de Philharmonie Zuid tegemoet komt als de kosten oplopen door dit besluit. Zeker omdat de communicatie over het traject flink te wensen overlaat. Het is totaal onduidelijk wat er met het vrijgekomen geld gaat gebeuren en Gedeputeerde Swinkels (SP) is er niet in geslaagd om hier duidelijkheid in te scheppen.

Philharmonie Zuid toonbeeld voor cultuursector

GroenLinks Brabant vindt dat GS beter naar de feiten moet kijken. Philharmonie Zuid heeft de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door gemaakt en is aan het bouwen aan de toekomst. Het orkest is efficiënt en een voorbeeld voor andere orkesten. De inzet van de orkestleden wordt voor de volle honderd procent benut. Naast de repetities en optredens wordt de rest van de tijd intensief besteed aan educatie en talentontwikkeling. En juist op dit onderdeel moet bezuinigd worden, omdat anders ook de Rijkssubsidie in het geding komt. Het argument om het bedrag dat gekort gaat worden voor vergelijkbare activiteiten in te zetten, maar elders aan te kopen vindt GroenLinks vreemd. Des te meer omdat niet duidelijk is aan wie.